tel. kom. 537 271 291

fax 22 257 82 32

Uczo­ny zna dob­rze war­tość pieniądza, ale bo­gaty nie zna war­tości wiedzy.

Wolter

Najnowsze publikacje wydawnictwa ARTEFAKT.edu.pl


Pełny tytuł: Agent, INFILTRACJA - sztuka szpiegostwa

Seria: Bezpieczeństwo narodowe i biznesu
ISBN 978-83-64983-13-9
Autor - Kazimierz Turaliński 
Wydawca "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2021
718 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Kompendium wiedzy na temat arkan działania wywiadu agenturalnego i praktycznych sposobów jego organizacji. Książka w przystępny sposób prezentuje metodykę werbunku agentów, organizacji siatek agenturalnych, szkolenia wywiadowców, weryfikacji przekazywanych przez nich informacji czy wywierania wpływu od skali mikro na wytypowanych figurantów do skali makro kształtującej wybory społeczeństw infiltrowanych państw. Werbunek, inwigilacja, kradzież informacji, dywersja, dezinformacja, manipulacja, neutralizacja siły żywej, fałszywa flaga, dezintegracja - to instrumenty współczesnego wywiadu pozwalające wygrać wojnę bez jej wypowiedzenia czy potrzeby oddania nawet jednego strzału.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Przestępstwa w budownictwie - kary umowne, oszustwa, kartel, dumping

Seria: Prawo i ekonomia
Autor -  Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2019
ISBN 978-83-64983-11-5
704 strony, format A5 oprawa miękka klejona

700 stron opisujących współczesne metody przestępstw dokonywanych na szkodę przedsiębiorstw budowlanych i konkretne wskazówki jak im przeciwdziałać, konstruować bezpieczne umowy o roboty budowlane, skutecznie dochodzić należnej zapłaty, weryfikować wiarygodność kontrahentów i jak skutecznie się bronić przed karami umownymi. Wszystko to przedstawione na przykładach z praktyki budowlanej, czyli kilkuletnim śledztwie autora ws.tzw. afery autostradowej.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Złote zasady marketingu online

Seria: Prawo i ekonomia
Autor -  Matthew Jagiello
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2018
ISBN 978-83-64983-10-8
250 stron, format A5 oprawa miękka klejona

W dzisiejszym świecie profesjonalna sprzedaż towarów i usług istnieje głównie w sieci internetowej. Ale samo być, nie znaczy mieć - celem biznesu jest generowanie zysku. Miarą sukcesu staje się skuteczne dotarcie do klientów w Internecie. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić, a przy okazji pokonać rynkową konkurencję i zaoszczędzić sporo pieniędzy na kampaniach reklamowych? Odpowiedzi na te i więcej pytań odnajdziesz w niniejszej książce.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Nowa encyklopedia antywindykacji - jak legalnie nie płacić swoich długów?

Seria: Prawo i ekonomia
Autor -  Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2017
ISBN 978-83-64983-09-2 (wydanie drukowane)
354 strony, format A5 oprawa miękka klejona

Nowa encyklopedia ANTYWINDYKACJI to zaktualizowane i istotnie rozszerzone drugie wydanie bestsellera Kazimierza Turalińskiego z 2014 roku.

Wszystko, o czym musi wiedzieć dłużnik, by skutecznie ochronić swój majątek przed komornikiem i windykatorem oraz by nie popełnić przy tym przestępstwa. Wszystko, o czym musi wiedzieć windykator, detektyw, prawnik i ambitny komornik, aby mieć szansę odzyskać pieniądze od „zawodowego” dłużnika.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Podatek VAT - oszustwa podatkowe, przemyt i zorganizowana przestępczość skarbowa

Seria: Prawo i ekonomia
Autor -  Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2017
ISBN 978-83-64983-08-5 (wydanie drukowane)
632 strony, format A5 oprawa miękka klejona

Kompendium wiedzy z zakresu podatku VAT. Szczegółowo omówione zostały aspekty prawne i praktyczne funkcjonowania podatku od towarów i usług w Polsce i w Unii Europejskiej, materialnoprawne podstawy ścigania uszczuplania podatku VAT oraz metodyka popełniania tych przestępstw skarbowych, ze szczególnym uwzględnieniem oszustw podatkowych, przemytu i zorganizowanej przestępczości skarbowej.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Poradnik inwestora rynku nieruchomości - czyli jak inwestować w mieszkania pod wynajem, dobrać odpowiednią formę prawną, uniknąć zagrożeń i zabezpieczyć swój majątek

Seria: Prawo i ekonomia
Autorzy - Justyna Broniecka-Klim, Damian Kleczewski, Kazimierz Turaliński
Opieka i nadzór merytoryczny - Kazimierz Turaliński
Grafika okładki - Agata Grzesik
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2016
ISBN 978-83-64983-06-1 (wydanie drukowane)
ISBN 978-83-64983-07-8 (wydanie elektroniczne)
358 stron, format A5 oprawa miękka klejona / e-book

Poradnik w kompleksowy sposób przygotowuje inwestora lub kandydata na inwestora rynku nieruchomości do korzystnego oraz bezpiecznego zakupu mieszkań, a także późniejszego czerpania zysków z ich wynajmu i odsprzedaży na rynku wtórnym.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Wywiad gospodarczy i polityczny - Podręcznik dla specjalistów ds. bezpieczeństwa, detektywów i doradców gospodarczych (wydanie II - zaktualizowane i rozszerzone)

Seria: Literatura faktu 
Autor - Kazimierz Turaliński 
Wydawca wydania II - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2015
ISBN 978-83-64983-01-6
510 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Książka stanowi literaturę podstawową m.in. przedmiotów: Infobrokering na Uniwersytecie Jagiellońskim, Detektywistyka na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wywiad Gospodarczy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Podręcznik - kompendium wiedzy zawodowej z zakresu współczesnego wywiadu gospodarczego (majątkowego, konkurencyjnego) i wywiadu politycznego. Obejmuje pełen zakres materiałów niezbędnych do profesjonalnego świadczenia usług, ale także i do identyfikowania wrogich działań wywiadowczych oraz nielegalnego szpiegostwa przemysłowego.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: 2012 - polityka, pieniądze, służby specjalne...

Seria: Literatura faktu
ISBN 978-83-64983-05-4
Autor - Kazimierz Turaliński 
Wydawca "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2015
180 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Rok 2012 bezpowrotnie odmienił oblicze Polski. To, co dawniej wydawało się wręcz nieprawdopodobne, wraz z jego końcem zapisało się już na kartach jak najbardziej realnej historii, a najważniejsze wydarzenia tego czasu oscylowały wokół siedmiu haseł-kluczy:

Polityka – bezpardonowa walka rządu z opozycją doprowadziła do pogłębienia podziału Polaków na dwa, trwale już skłócone obozy

Pieniądze – miliardy złotych z defraudacji środków przeznaczonych na budowę autostrad oraz z przemytu papierosów stały się głównymi celami przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzyków

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2