tel. kom. 537 271 291

fax 22 257 82 32

Praw­dzi­wa wie­dza to zna­jomość przyczyn. 

Arystoteles

Najnowsze publikacje wydawnictwa ARTEFAKT.edu.pl


Pełny tytuł: Przestępstwa w budownictwie - kary umowne, oszustwa, kartel, dumping

Seria: Prawo i ekonomia
Autor -  Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2019
ISBN 978-83-64983-11-5
704 strony, format A5 oprawa miękka klejona

700 stron opisujących współczesne metody przestępstw dokonywanych na szkodę przedsiębiorstw budowlanych i konkretne wskazówki jak im przeciwdziałać, konstruować bezpieczne umowy o roboty budowlane, skutecznie dochodzić należnej zapłaty, weryfikować wiarygodność kontrahentów i jak skutecznie się bronić przed karami umownymi. Wszystko to przedstawione na przykładach z praktyki budowlanej, czyli kilkuletnim śledztwie autora ws.tzw. afery autostradowej.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Złote zasady marketingu online

Seria: Prawo i ekonomia
Autor -  Matthew Jagiello
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Kraków 2018
ISBN 978-83-64983-10-8
250 stron, format A5 oprawa miękka klejona

W dzisiejszym świecie profesjonalna sprzedaż towarów i usług istnieje głównie w sieci internetowej. Ale samo być, nie znaczy mieć - celem biznesu jest generowanie zysku. Miarą sukcesu staje się skuteczne dotarcie do klientów w Internecie. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić, a przy okazji pokonać rynkową konkurencję i zaoszczędzić sporo pieniędzy na kampaniach reklamowych? Odpowiedzi na te i więcej pytań odnajdziesz w niniejszej książce.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Nowa encyklopedia antywindykacji - jak legalnie nie płacić swoich długów?

Seria: Prawo i ekonomia
Autor -  Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2017
ISBN 978-83-64983-09-2 (wydanie drukowane)
354 strony, format A5 oprawa miękka klejona

Nowa encyklopedia ANTYWINDYKACJI to zaktualizowane i istotnie rozszerzone drugie wydanie bestsellera Kazimierza Turalińskiego z 2014 roku.

Wszystko, o czym musi wiedzieć dłużnik, by skutecznie ochronić swój majątek przed komornikiem i windykatorem oraz by nie popełnić przy tym przestępstwa. Wszystko, o czym musi wiedzieć windykator, detektyw, prawnik i ambitny komornik, aby mieć szansę odzyskać pieniądze od „zawodowego” dłużnika.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Podatek VAT - oszustwa podatkowe, przemyt i zorganizowana przestępczość skarbowa

Seria: Prawo i ekonomia
Autor -  Kazimierz Turaliński
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2017
ISBN 978-83-64983-08-5 (wydanie drukowane)
632 strony, format A5 oprawa miękka klejona

Kompendium wiedzy z zakresu podatku VAT. Szczegółowo omówione zostały aspekty prawne i praktyczne funkcjonowania podatku od towarów i usług w Polsce i w Unii Europejskiej, materialnoprawne podstawy ścigania uszczuplania podatku VAT oraz metodyka popełniania tych przestępstw skarbowych, ze szczególnym uwzględnieniem oszustw podatkowych, przemytu i zorganizowanej przestępczości skarbowej.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Poradnik inwestora rynku nieruchomości - czyli jak inwestować w mieszkania pod wynajem, dobrać odpowiednią formę prawną, uniknąć zagrożeń i zabezpieczyć swój majątek

Seria: Prawo i ekonomia
Autorzy - Justyna Broniecka-Klim, Damian Kleczewski, Kazimierz Turaliński
Opieka i nadzór merytoryczny - Kazimierz Turaliński
Grafika okładki - Agata Grzesik
Wydawca - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2016
ISBN 978-83-64983-06-1 (wydanie drukowane)
ISBN 978-83-64983-07-8 (wydanie elektroniczne)
358 stron, format A5 oprawa miękka klejona / e-book

Poradnik w kompleksowy sposób przygotowuje inwestora lub kandydata na inwestora rynku nieruchomości do korzystnego oraz bezpiecznego zakupu mieszkań, a także późniejszego czerpania zysków z ich wynajmu i odsprzedaży na rynku wtórnym.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Wywiad gospodarczy i polityczny - Podręcznik dla specjalistów ds. bezpieczeństwa, detektywów i doradców gospodarczych (wydanie II - zaktualizowane i rozszerzone)

Seria: Literatura faktu 
Autor - Kazimierz Turaliński 
Wydawca wydania II - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2015
ISBN 978-83-64983-01-6
510 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Książka stanowi literaturę podstawową m.in. przedmiotów: Infobrokering na Uniwersytecie Jagiellońskim, Detektywistyka na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wywiad Gospodarczy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Podręcznik - kompendium wiedzy zawodowej z zakresu współczesnego wywiadu gospodarczego (majątkowego, konkurencyjnego) i wywiadu politycznego. Obejmuje pełen zakres materiałów niezbędnych do profesjonalnego świadczenia usług, ale także i do identyfikowania wrogich działań wywiadowczych oraz nielegalnego szpiegostwa przemysłowego.

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: 2012 - polityka, pieniądze, służby specjalne...

Seria: Literatura faktu
ISBN 978-83-64983-05-4
Autor - Kazimierz Turaliński 
Wydawca "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2015
180 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Rok 2012 bezpowrotnie odmienił oblicze Polski. To, co dawniej wydawało się wręcz nieprawdopodobne, wraz z jego końcem zapisało się już na kartach jak najbardziej realnej historii, a najważniejsze wydarzenia tego czasu oscylowały wokół siedmiu haseł-kluczy:

Polityka – bezpardonowa walka rządu z opozycją doprowadziła do pogłębienia podziału Polaków na dwa, trwale już skłócone obozy

Pieniądze – miliardy złotych z defraudacji środków przeznaczonych na budowę autostrad oraz z przemytu papierosów stały się głównymi celami przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzyków

Czytaj więcej...


Pełny tytuł: Objawy Mafii - Dokumentacja III RP (wydanie III rozszerzone)

Seria: Literatura faktu
ISBN 978-83-64983-00-9
Autor - Kazimierz Turaliński 
Wydawca wydania III - "ARTEFAKT.EDU.PL sp. z o.o.", Warszawa 2014
286 stron, format A5 oprawa miękka klejona

Książka stanowi literaturę podstawową przedmiotu: Specyfika działania w grupie przestępczej / Przestępczość zorganizowana / Typologia przestępców Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Czytaj więcej...