Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.


Johann Wolfgang Goethe

  • Kadra wydawnictwa i autorzy książek
    kadra wydawnictwa,
    autorzy książek i programów szkoleniowych


    Mamy różne poglądy, odmienną pracę. Lecz kiedy się nad tym zastanowić, jest jedna rzecz wspólna dla całej organizacji: człowiek.

    Thomas Watson


 
   

Dorota Tomkiel - pomysłodawczyni i właścicielka marki Artefakt. Ukończyła Administrację na Uniwersytecie Białostockim, kontynuowała edukację na studiach podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W ostatnich latach pełniła funkcje administracyjne w dużych firmach konsultingowych. Doświadczenie w dziedzinie szkoleń nabywała jako koordynator szkoleń Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr.

Kazimierz Turaliński - studiował ekonomię (dyplom w specjalizacji podatkowej), politologię (dyplom w specjalizacji: międzynarodowe stosunki polityczne) oraz prawo, edukację zakończył na poprzedzającym brytyjską profesurę stopniu higher doctorate - Doctor of Laws (Legum doctor). Ekspert ds. przestępczości, bezpieczeństwa i wywiadu gospodarczego. Autor kilkunastu prawno-ekonomicznych publikacji książkowych, w tym bestselerów, m.in. dokumentującego polską przestępczość gospodarczą monumentalnego zbioru pt. "Jak kraść?", czy "Encyklopedii antywindykacji". Autor programów szkoleniowych z zakresu podatków, ekonomii, bezpieczeństwa, prawa gospodarczego i karnego. Prowadził wykłady z zakresu przestępczości gospodarczej oraz aspektów prawnych (karnych i cywilnych) usługowego wywiadu gospodarczego m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku studiów Strategiczny wywiad biznesowy. Pełnił funkcję doradcy komisji sejmowej z ramienia Biura Analiz Sejmowych.

Matthew Jagiello - ekspert od digital marketingu i nowoczesnych technologii. W branży od 2010 roku, rozwijał w Polsce takie marki jak Intel, ASUS, Huawei, Nikon i Schneider Electric. Trener Startup Academy, prelegent Google Developer Group Polska, występował m.in. w Hamburgu i Barcelonie. Urodzony w roku 1991 w Warszawie. Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskał stypendium naukowe w Tartu Ülikool (Tartumaa, Estonia). Autor kompendium wiedzy z zakresu marketingu internetowego pt. "Złote zasady marketingu online". Prywatnie miłośnik gadżetów i aktywnego trybu życia.

Adrian Norejko - dyplom uzyskał na wydziale ekonomii w specjalizacji z zakresu dyplomacji i negocjacji międzynarodowych. W ostatnich latach pełnił funkcję wsparcia informatycznego i ds. socjotechniki w podmiotach specjalizujących się w bezpieczeństwie gospodarczym i wywiadzie gospodarczym. Konsultant ds. technicznych i socjotechnicznych książki "Jak Kraść" opisującej aspekty prawne, ekonomiczne, polityczne oraz metodykę popełniania przestępstw gospodarczych. Autor programów szkoleniowych z zakresu informatyki i kryptografii.

Jan Szkolak - absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w rządowej administracji specjalnej w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Odpowiadał za sporządzanie planów i analiz, nadzór i prowadzenie postępowań przygotowawczych w zakresie spraw dot. zdrowia i życia, zdarzeń komunikacyjnych oraz problematyki dotyczącej cudzoziemców. Sprawował funkcję oskarżycielską w sądach grodzkich. Autor programów szkoleniowych z zakresu prawa karnego, współtwórca książki pt. "Zabić SZPIEGA".

Justyna Broniecka-Klim - ekspert ds. rachunkowości i optymalizacji kosztów działalności gospodarczej. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy, działalności gospodarczej i ubezpieczeń społecznych (m.in. "Vademecum spółki z o.o.", "Wszystko o prowadzeniu działalności gospodarczych", "Jak skutecznie planować w firmie?", "Jak poprawnie zatrudniać pracowników", "Jak motywować pracowników? Rozwój, pieniądze i lojalność") oraz współautorka książki pt. "Poradnik inwestora rynku nieruchomości".

Damian Kleczewski - ekspert ds. zarządzania inwestycjami na rynku nieruchomości mieszkalnych, szkoleniowiec i autor kilku książek o tej tematyce ("Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości", "Rozruch inwestycyjny", "Jak inwestować w nieruchomości - kompendium inwestora"), współautor książki pt. "Poradnik inwestora rynku nieruchomości".

  

 
 

bestsellery wydawnictwa: